Lepení kontaktních ploch tvarovek zajišťuje vzájemné podepření prvků mezi sebou. Tím se předejde budoucímu praskání bloků vlivem střihu nebo ohybu. Je vhodné prolévané kameny s dutinami jako například štípané tvárnice CSBLOK při skládání lepit na flexibilní lepidlo popřípadě nízkoexpanzní polyuretanovou pěnou a to na styku všech ploch vertikálně i horizontálně.
Pro prolévané tvárnice doporučujeme použít pro vylévání zdí mezerovitý/drenážní beton. Tento drenážní beton nebude zadržovat vlivem nasákavosti vodu uvnitř zdi nebo sloupku. Zabráníte tím tomu, že v zimním období nedojde při zmrznutí vlivem objemové změny vody na led (k roztažení) a k následnému popraskání prvků.
Mezerovitý beton obsahuje malý podíl jemnozrnných složek a velký podíl mezer, neuzavřených pórů. Tento propustný beton je směsí cementu, hrubého kameniva, vody, příměsí a přísad do betonu. Porézní struktura mezerovitého betonu umožňuje snadné protečení vody a průchod vzduchu vyrobenou konstrukcí.
Hlavní výhodou mezerovitého betonu je to, že propouští vodu zhotovenou konstrukcí při zachování navržených mechanických vlastností konstrukce. Je možné se setkat také s názvem „drenážní beton“.
Tento typ betonu se nabízí i jako balený i jako transportbeton. Nabízí ho velká řada výrobců betonových směsí. Z těch známějších jsou to např. Cemex, Liapor a jistě každá vám blízká betonárka Vám jej umí dodat přímo na stavbu.
Vyléváme-li konstrukci bezprostředně po vyskládání (lepidlo nebo pěna neměla dostatečnou technologickou pauzu) nedoporučujeme zalévat najednou více jak čtyři vrstvy neboť nám hrozí riziko podtečení betonové směsi pod spodní vrstvou tvárnic a zborcení celého plotu.
Pokud tvoříme dlouhou monolitickou zeď je vhodné vždy po šesti metrech provést dilataci.
Během zrání výplňového betonu je vhodné stavbu z vrchu zakrýt, a to zejména v období trvalejších srážek. Zeď/plot nenecháváme v zimním období bez krytu. Zákryt tvoříme pomocí tzv. stříšek. Stříšky lepíme opět pomocí flexibilního lepidla. Nedokončenou stavbu přikryjeme například zahradní fólií.